FORM KATMANLI İMALAT VE ROBOT TEKNOLOJİLERİ A.Ş. bir Form Makina kuruluşudur ve katmanlı imalat teknolojisi, robot otomasyon ve teknik eğitim hizmetlerini kapsamaktadır.

Form Makina, 1992 yılında başladığı çalışmalarını sürekli geliştirerek, bugün yaklaşık 120 kişilik satış ve servis hizmet kadrosuna erişmiş bulunmaktadır. Bu süre zarfında Türkiye genelinde 3400 Mazak tezgahı satılmıştır. Deneyimli kadromuz ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya merkezlerimizden Türkiye’deki tüm Mazak tezgahlarına sınırsız destek verilmektedir.

Şirketimiz kuruluşundan itibaren, Japon Yamazaki Mazak CNC takım tezgahları firmasının Türkiye mümessilliğini yürütmektedir. Mazak Takım tezgahları firması; CNC Torna, CNC Dik İşleme Merkezi, CNC Yatay İşleme Merkezi, CNC Tornalama Merkezi ve CNC 5 eksen İşleme Merkezleri ve CNC Lazer Kesim Tezgahları üretmekte olup üretim yelpazesinde toplam 270 çeşit CNC takım tezgahı bulunmaktadır.

Form Makina 2001 yılından bu yana her çeşit taşlama tezgahı firmasını bünyesinde bulunduran Alman United Grinding Group’un mümessilliğini de alarak hizmet alanını daha da genişletmiştir. Ayrıca, 70 yılı aşkın süredir kayar otomat tezgahları üreten Nomura’nın ve tapping center üreticisi Komatech’in de mümessilliğini alan Form Makina, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek adına ürün yelpazesini devamlı genişletmekte ve güncellemektedir.

Son olarak, Robot-Otomasyon ve Katmanlı İmalat alanlarında atılım yapmak amacıyla, Kuka, E-PLUS 3D ve HP gibi dünya devi firmaların mümessilliğini alan Form Makina, yeni ve gelişen teknolojilere uyum sağlamak vizyonuyla yoluna devam etmektedir. Katmanlı İmalat teknolojilerinde 3 boyutlu metal yazıcılarda E-PLUS 3D, 3 boyutlu plastik yazıcılarda da HP makinalarını Türkiye pazarına sunmak amacıyla, Form Additive oluşumuyla faaliyetlerine hız kazandırmıştır.